برگزاری دوره آموزشی ناظرین نظام فنی روستایی درآذربایجان شرقی

تاریخ ارسال : 1403/04/19

برگزاری دوره آموزشی ناظرین نظام فنی روستایی درآذربایجان شرقی

برگزاری دوره آموزشی ناظرین نظام فنی روستایی درآذربایجان شرقی

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،دوره آموزشی ناظرین نظام فنی روستایی با حضور بیش از 60نفر از ناظرین نظام فنی استان در محل دانشگاه هنراسلامی تبریزبرگزار شد.

حجت اله سروری در ابتدای این دوره آموزشی طی سخنانی برگزاری دوره آموزش ناظرین نظام فنی را ارتقای اطلاعات علمی و فنی ناظرین درخصوص ضوابط طراحی و اجرا ساختمان ها با مصالح بنایی و ارائه خدمات ناظرین فنی به روستاییان ونیز بازآموزی موارد فنی در ساخت و ساز های روستایی عنوان کرد و افزود: طراحی های معماری و سازه ای و زیباسازی سیمای مساکن روستایی از جمله اولویت های کاری بنیاد مسکن بوده و برگزاری دوره آموزشی باعث می شود ناظرین در ساخت و سازهای خود دقت لازم را به کار برده و به نقاط فنی و علمی توجه خاص نمایند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خاطر نشان کرد: مقاوم بودن مساکن روستایی از بروز مشکلات آتی از جمله خطرات ناشی از حوادث طبیعی چون سیل و زلزله و ... جلوگیری کرده و باعث امنیت و آرامش خاطر روستاییان عزیز می شود.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه و گسترش کمی و کیفی دوره های آموزشی برای مهندسان در عرصه های مختلف مرتبط با صنعت ساختمان اعم از شهری و روستایی، تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با توجه به گستره وسیع خدمات و وظایف سازمانی خود نقش موثری در تحکیم و گسترش صنعت ساختمان داشته و منشا خدمات زیادی در این حوزه بوده است.

مهندس سروری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت : مقاوم سازی خانه‌های روستایی از بسترهای لازم برای ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و توسعه پایدار این مناطق محسوب می شود که در این میان نظارت بر ساخت و سازهای روستایی نقش مهمی در افزایش کیفیت سکونتگاه‌های محلی دارد.

گفتنی است، این دوره آموزشی به منظور ارتقا سطح کیفی نظارت ناظرین نظام فنی مسکن روستایی و آشنایی با سامانه نظام فنی روستایی برگزارشد وهدف اصلی این دوره و اجرای نظام فنی روستایی و دفاتر روستایی، ترویج اصول ساختمان سازی و رشد آگاهی عمومی، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد و بالا بردن کیفیت ساخت و سازهای روستایی است.

 

موضوع خبر :
  • برگزاری
  • دوره
  • آموزشی
  • ناظرین
  • نظام
  • فنی
  • روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد برگزاری دوره آموزشی ناظرین نظام فنی روستایی درآذربایجان شرقی چیست؟

سوال: