پنجشنبه 6 مهر 1402

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation of Islamic Revolution - East Azerbaijan province
تاریخ : پنجشنبه 24 شهريور 1401
کد 2492

برگزاری مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا،سخنرانی،نوحه خوانی وسینه زنی دربنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی

برگزاری مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا،سخنرانی،نوحه خوانی وسینه زنی دربنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی

برگزاری مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا،سخنرانی،نوحه خوانی وسینه زنی دربنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،به مناسبت گرامیداشت اربعین سرور وسالارشهیدان حضرت اباعبدا...الحسین(ع) وخاندان مطهر وپاکش،با حضورمهندس سروری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان،حجه الاسلام والمسلمین حاج آقاصادقی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دربنیاد مسکن استان،معاونین،مدیران،روسا وجمعی ازهمکاران انقلابی و مومن،مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا،سخنرانی،نوحه خوانی وسینه زنی درنمازخانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان باشورحال بی نظیری برگزارگردید.
درابتدای این مراسم آقای دولتی همکار بازنشسته وآقای شجاعی مسئول روابط عمومی بنیاد مسکن استان مشترکا زیارت عاشورا را با حضور جمعی از همکاران قرائت کردند وشور حال زایدالوصفی به مجلس ومحفل ایجاد نمودند.
درادامه حجه الاسلام والمسلمین حاج آق صادقی ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی به همکارن مومن طی سخنانی در خصوص مقام و منزلت حضرت سیدالشهداء (ع) و اربعین سخنرانی کردوگفت: امام حسین (ع) شخصیت بی‌نظیری است که خداوند در عالم وجود فقط همین یکی را آفریده است. این به این معنی نیست که بقیه هیچ‌‌ کدام از این ویژگی‌ها را نداشته‌اند، ولی کسی که همه این ویژگی‌ها و خوبی‌ها را تا حد اعلی داشته باشد و همه چیزش را بدهد فقط اباعبدالله (ع) است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دربنیاد مسکن استان افزود: گریه بر سیدالشهدا (ع) از افضل مستحبات باشد. گریه بر سیدالشهدا (ع) از همه مستحبات بالاتر است حتی از نماز شب! چون نماز شب حالتی جسمی دارد ولی گریه بر سیدالشهدا (ع) رقّت روحی است و عامل آن، آن را در درون انسان به وجود آورده است. کلید آن از نهان قلب خورده است و این خیلی ارزشمند است واین اشک گاهی به اعلی علییین وصل است و کلیدش از آنجا زده شده است. ممکن است خیلی‌ها این را نفهمند و بگویند خرافات است، در حالی‌که این اشک به عالم بالا مربوط می‌شود.
 
درپایان این مراسم، عاشقان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سوگ سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب باوفای آن حضرت، اشک ماتم ریختند و با نوحه‌سرایی مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برادر علی شجاعی، به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 24 شهريور 1401
  • ساعت 09
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول