چهارشنبه 20 فروردين 1399 - 14 شعبان 1441
 
مهمان : 8
اعضا عضو سایت : 13
اعضا آنلاین : 0
امروز : 528
ديروز : 893
ماه : 68298
سال جاری : 298844
تعدا مطالب : 1358
كل : 299844
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 4 ارديبهشت 1396     |     کد : 1068

واحدهای مسکونی روستایی واقع در بستر و حریم رودخانه های استان باید جابجا شود

واحدهای مسکونی روستایی واقع در بستر و حریم رودخانه های استان باید جابجا شود

اسماعیل جبارزاده استاندار محترم استان آذربایجان شرقی در جمع مدیرکل، معاونان و تعدادی از کارکنان بنیاد مسکن استان به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود:

اسماعیل جبارزاده استاندار محترم استان آذربایجان شرقی در جمع مدیرکل، معاونان و تعدادی از کارکنان بنیاد مسکن استان به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: مسئولان دستگاه های ذیربط باید با شناسایی روستاهای در معرض حوزه آبریز براساس اولویت بندی و درجه بندی نسبت به جابجایی واحدهای مسکونی درروستاها اقدام کنند.
وی با بیان اینکه برای این منظور باید زمین، مشوق و تسهیلات لازم به صاحبان واحدهای مسکونی واقع در حریم رودخانه ها ارایه شود، اظهار کرد: اولویت تخصیص وام بنیاد مسکن برای واحدهای مسکونی روستاها باید واحدهای مسکونی واقع در بستر رودخانه ها باشد.
استاندار آذربایجان شرقی بر شناسایی تهدیدهای حوادث طبیعی در روستاهای استان تاکید و یادآوری کرد: طرح هادی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی باید بیشتر از گذشته با جدیت اجرا شود.
جبارزاده ادامه داد: بنیاد مسکن باید نسبت به تهیه نقشه جامع روستاهای استان اقدام کند تا سایر اقدام های دستگاه ها در روستاها نیز بر اساس این طرح انجام شود.
وی با بیان اینکه با اجرای طرح هادی، شکل روستاها مناسب و مورد پسند می شود، گفت: هم اکنون در بین روستائیان انگیزه برای مشارکت و همکاری با دستگاه ها به ویژه با بنیاد مسکن بیشتر است.

جبارزاده، ادامه داد: هر فردی که در استان دچار حادثه شود ما به عنوان مسئولان استان موظف به رسیدگی و کمک به آن هستیم.
وی یادآوری کرد: به گفته شاهدان عینی حادثه سیل، شروع، وقوع و فروکش کردن سیل 7 تا 10 دقیقه طول کشید بنابراین مردم باید از شدت خطر سیل آگاه شوند و به محض اطلاع از هشدارهای مسئولان اقدام های لازم برای دوری از خطر را انجام دهند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی،با بیان اینکه براساس سرشماری سال 90 حدود 283 هزار واحد مسکن روستایی در استان وجود دارد، اظهار کرد: تاکنون 145 هزار و 877 معادل 52 درصد مسکن روستایی در استان مقاوم سازی شده است  واجرای 16 هزار و 654 واحد مسکونی در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و 11 هزار و 575 واحد مسکونی ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد را از اقدام های این بنیاد در بخش مسکن شهری اعلام کرد.
درپایان ایشان افزود:دردهه حساب 100 امام (ره) طرحهای عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی با اعتباری بالغ بر بیش از 236 میلیارد تومان افتتاح وبه بهره برداری رسید.
 


 
 


نوشته شده در   دوشنبه 4 ارديبهشت 1396  ساعت  09:41   توسط   علي شجاعي   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ چاپ