چهارشنبه 20 فروردين 1399 - 14 شعبان 1441
 
مهمان : 2
اعضا عضو سایت : 13
اعضا آنلاین : 0
امروز : 552
ديروز : 893
ماه : 68322
سال جاری : 298868
تعدا مطالب : 1358
كل : 299868
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 4 ارديبهشت 1396     |     کد : 1067

دیدار مدیرکل ومعاونین بنیاد مسکن با استاندار استان آذربایجان شرقی

دیدار مدیرکل ومعاونین بنیاد مسکن با استاندار استان آذربایجان شرقی

به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مدیرکل ومعاونین با استاندار استان آذربایجان شرقی دیدارودرخصوص مسائل ومشکلات طرحهای عمرانی وبالاخص مشکلات سیل آذربایجان شرقی بنیاد مسکن به بحث وگفتگو پرداختند.

به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مدیرکل ومعاونین با استاندار استان آذربایجان شرقی دیدارودرخصوص مسائل ومشکلات طرحهای عمرانی وبالاخص مشکلات سیل آذربایجان شرقی بنیاد مسکن به بحث وگفتگو پرداختند.
دراین دیدارحافظ باباپور گفت: درجریان سیل اخیر استان تعداد واحد مسکونی در 20 روستا و 4 شهر تبریز، گوگان، ممقان و تیمورلو دچار خسارت شده است.
وی اظهار کرد: برای بازسازی و مقارم سازی این واحدها 200 میلیون ریال وام کم بهره 4 درصد در روستاها، 300 میلیون ریال در شهرها و 50 میلیون ریال وام بلاعوض در روستاها و 60 میلیون ریال در شهرها اعطا می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه عمده خسارت سیل به روستای چنار عجب شیر وارد شده است، یادآوری کرد: برای 13 خانوار سیل زده این روستا کانکس های اسکان موقت نصب شده است و واحدهای مسکونی برای اسکان دایم آن ها تا 3 ماه آینده احداث می شود.
باباپور، ادامه داد: برای احداث واحدهای مسکونی به سیل زده های این روستا و صاحبان خانه های واقع در حریم و بستر رودخانه 18 هکتار زمین از سوی منابع طبیعی در اختیار این بنیاد قرار گرفته است.
وی عمده مشکل مردم روستای چنار را دفع فاضلاب اعلام کرد و گفت: در این زمینه اقدام های لازم انجام می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با اشاره به اقدام های این بنیاد در شهرها و روستاهای استان گفت: تهیه مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد، عمران روستایی، مسکن روستایی و مسکن شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت از عمده وظایف این بنیاد است.
باباپور افزود: هم اکنون طرح هادی در یک هزار و 950 روستای استان تهیه و مطالعه و در 703 روستا اجرا شده و 198 هزار و 858 سند مالکیت در روستاها و 19 هزار و 228 سند در شهرهای زیر 25 هزار نفر صادر شده است.
باباپور، ادامه داد: یک هزار و 5 واحد مسکونی نیز در قالب مسکن محرومان برای اقشار محروم جامعه از سوی خیران مسکن ساز استان احداث شده است.
درادامه استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دستور امام راحل گفت: با توجه به اینکه نام امام راحل بر تارک نهادهای انقلابی می درخشد، بنابراین کارها و طرح های اجرایی این نهادها باید با کیفیت و یک درجه بالاتر از سایر دستگاه ها باشد.
 دکترجبارزاده افزود: این بنیاد در طول این مدت با اجرای طرح های مختلف اقدام های خوبی برای ساماندهی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در روستاها انجام داده است.
بارش باران شدید و جاری شدن سیل در مناطق مختلف آذربایجان در آخر هفته گذشته علاوه بر وارد کردن خسارت های شدید به تاسیسات شهری و روستایی آذربایجان شرقی موجب مفقودی 42 تن از هموطنان در شهرستان های عجب شیر و آذرشهر شد که با تلاش های شبانه های روزی نیروهای امدادی و خدمات رسان تاکنون پیکر 39 نفر پیدا شده است.


 
 
 
 
 
 
 


نوشته شده در   دوشنبه 4 ارديبهشت 1396  ساعت  09:37   توسط   علي شجاعي   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ چاپ